IX SLOT Salam Iran w Krakowie 13-14 IV 2013

0
55

Przed nami 9. SLOT Fest „O wschodzie” SALAM IRAN – już 13 i 14 IV 2013

Festiwal odbędzie się w Klubie Studenckim Żaczek i Centrum Kultury Rotunda w Krakowie. Przedstawiamy program obejmujący ponad 125 wydarzeń stworzonych przez ludzi dzielących się swoim czasem, wiedzą, pasją, doświadczeniem: http://slotfestkrakow.blogspot.com/p/program_03.html

PROGRAM 9. SLOT FESTU

„SALAM IRAN”
SOBOTA, 13 IV
11.00 – 12.45
(11.00 – 12.30) Spotkanie z Bogiem (Uwielbienie) – Chrystus Królem_koncert
Odkrywanie tajemnic perskiego haremu – Małgorzata Wróblewska_wykład
Gatunkowe konwencje po irańsku – Piotr Kletowski_wykład + Gheisar (1969, Masud Kimiai)_kino
Irańska gospodarka, czyli jak robić interesy ze Wschodem – Katarzyna Javaheri i Magdalena Nowak_wykład
Kaligrafia perska – Katarzyna Wąsala i Soraya Musavi_warsztaty
Tryktrak – Inez Pyszczyńska_gry
Sutasz – Katarzyna Gawlik_warsztaty
Łucznictwo perskie – Andrzej Abratowski_warsztaty
Język migowy – Grupa Migawki_warsztaty
Ceramika – Wilhelm Bąk_warsztaty
Biżuteryjny recykling – Kasia Kosiniak_warsztaty
Taniec irlandzki – Paulina Wygoda_warsztaty
Postawy żonglerki – Marcin „Rhalf” Kościelny_warsztaty
Warsztaty plastyczne – Jolanta Różycka_dla dzieci
Rowerem po mieście, czyli jak naprawić rower i się nie zabić – Paweł Józefowski i Marcin Schab_warsztaty
13.00 – 14.45
(13.00 – 13.50) Irak czy Iran – Mateusz Kłagisz_wykład
(14.00 – 14.50) Wczasy w Iranie – Jagoda Pietrzak (Peron4)_slajdy
Irański „PRL”– Urszula Pytkowska i Jarosław Jakimczyk_wykład
Sytuacja egzystencjalna kobiet irańskich na podstawie kinematografii irańskiej – Ewelina Sasin i Wojtek Ganczarek_wykład
Moda retro na dawnych fotografiach z Iranu – Krzysztof Żwirski_wystawa
Avaz – warsztaty tradycyjnego śpiewu perskiego – Kasia Wąsala_warsztaty
Warsztaty kulinarne – chałwa – Hajede Wambachsz-Smurzyńska i Monika Wysocka_warsztaty
Irańskie kwiaty – biżuteria z tkanin – Agata Stachowicz_warsztatyDuchowość w świecie bez ducha, cz. 1 – Leszek Korzeniecki_wykład
Jedzenie zmienia myślenie– Fundacja Czarna Owca Pana Kota_wykład
Szydełkowanie dla początkujących – Marta Rycak_warsztaty
Rozgryź kostkę Rubika! – Joanna Gałaszewska_gry
Mikijaż – Magdalena Pomierny_warsztaty
Kij kontakt – Jakub „Yameso” Świderski_warsztaty
Poi podstawy – Dorota „Rotka” Szalacha, Sebastian „Parówa” Frodyma_warsztaty
W krainie Szeherezady – Agnieszka Pietrzok_dla dzieci
Bańki mydlane – Marcin „Ex” Styczyński_warsztaty
15.00 – 16.45
Ta’arof – irański savoir-vivre – Katarzyna Wąsala_wykład
(15.00 – 15.50) Hello mister! How are you? Autostopem przez Iran – Daniel Pochaba_slajdy
(16.00 – 16.50) Wzornictwo dywanów perskich jako świat symboli i język znaczeń – Ewa Rakowiecka i Karolina Rakowiecka-Asgari_wykład
Body and Painting (M. Basravi, 27 min.) i Body and Structure Talk (22 min.) + prelekcja – Olga Sewiłło_kino
Duchowość w świecie bez ducha, cz. 2 – Leszek Korzeniecki_wykład
Turniej BANG_gry
Improwizacja Kontaktowa (Contact Improvisation) – Alicja Róża_warsztaty
Sznur koralikowy – Olga Tatiana Rostkowska_warsztaty
Decoupage na przedmiotach użytkowych – Monika Dębowska_warsztaty
SWAP + porady Osobistej Shopperki Ewy Szczech_warsztaty
Hula hoop – Kinga Łukaszewska, Matylda Górska, Łukasz Pieczykolan_warsztaty
Diabolo – Bartek „Milek” Milewski_warsztaty
Roboty LEGO – Robotowo_dla dzieci
Rowerem po mieście, czyli jak naprawić rower i się nie zabić – Paweł Józefowski i Marcin Schab_warsztaty
17.00 – 18.45
Nie taki Iran straszny – Luiza i Bartosz Turek_slajdy
Z Baku do Iranu – Agnieszka i Maciej Rączka_slajdy
Lekcja czytania: Satrapi – Grzegorz Jankowicz, Tygodnik Powszechny
Warsztat bajkoczytający perski – Dominika Śniegocka_warsztaty
BHP + przygotowanie do Fireshow – Miłosz Szychowski
(17:30 – 18:45) Alternatywne formy spędzania czasu wolnego – Kajetan Woźnikowski_warsztaty
19.00 – 19.20
sloTV
19:30 – 21:00
Debata: Podróżnicy kontra iraniści – Wojtek Ganczarek, Jagoda Pietrzak, Mateusz Kłagisz, Katarzyna Wąsala, Łukasz Kaleta
Starożytna religia we współczesnym świecie – Zaratusztrianie w Islamskiej Republice Iranu – Paulina Niechciał_wykład
19.30 – 22.30
Silver Owl, Riffertone_koncert
20.30 – 21.30
Fireshow

NIEDZIELA, 14 IV
11.00 – 12.45
(11.00 – 12.30) Spotkanie z Bogiem (Uwielbienie) – Nontrendo_koncert
I love Teheran – Krzysztof Kropisz_slajdy
Więzienie dla kobiet (2002, M. Hekmat, 106 min.)_kino + Scenariusze i taśmy na gilotynie – Elżbieta Wiącek_wykład
Biznes z pasją – Andrzej Nedoma (Lido Lang)_wykład
(11:00 – 12:00) Jak ruszyć miasto? – Święto Cykliczne_wykład
Nieformalna forma – Kamila Korolko_warsztaty
Rysunek – Krzysiek Wójcik_warsztaty
Warsztaty z biżuterii mozaikowej – Barbara Żółkiewicz_warsztaty
(12:00 – 14:45) Gra „Cash Flow” – BiznesTUBE_gry
Małe sztuczki, a wielki efekt! – Agnieszka Wysocka_warsztaty
Taniec z wachlarzami – Iga Zaborska_warsztaty
Akrobatyka – Julek Waglewski_warsztaty
Roboty LEGO – Robotowo_dla dzieci
Monocykl – Kamil „Ziółek” Ziółkowski_warsztaty
13.00 – 14.45
Autostopem po krainie herbaty, czyli w 30 dni dookoła Iranu – Wojtek Ganczarek_slajdy
Geografia Iranu – Wojciech Maciejowski_wykład
O irańskich Kurdach na podstawie „Czasu pijanych koni”” Bahmana
Ghobadiego – Rafał Grzenia_warsztaty
Sytuacja chrześcijan w Iranie – Open Doors_wykład
Konstruktywna Krytyka i Konstruktywna Pochwała – Bartłomiej „Świstak” Piotrowski_warsztaty
Warsztaty śpiewu białego – Porembisko_warsztaty
Henna – Joanna Petruczenko_warsztaty
Kocie fantazje – malowanie kolczyków – Monika Panek_warsztaty
Gra „Cash Flow” – BiznesTUBE_gry
Bodypainting – Julia Estera Cieślak _warsztaty
Partner poi – Thalia i Mumin Zacharek_warsztaty
Passing – Marcin „Tulex” Tula i Mateusz „Hasz” Czwojdziński_warsztaty
Balonowe cudaki – Lucyna Jaśkiewicz_dla dzieci
Szczudła – Jeremiasz „Jerry” Aftyka, Grzegorz Zażdżyk, Karina Rosiak_warsztaty
Rowerem po mieście – styl, kultura, smar – Agnieszka Czubak, Paweł Witas vel Pablo Vitasso_warsztaty
15.00 – 16.45
(15.00 – 16.10) Polskie cmentarze w Iranie – Wojtek Górecki_wykład
(16.15 – 16.45) Wojtek the Soldier Bear Project – Richard Lucas_wykład
(16.00-16.50) Damavand – dach Iranu – Maciek Czerski_slajdy
Salaam Cinema (1995, M. Machmalbaf, 75 min.)_kino + wykład: Prawda i fikcja w kinie irańskim, fabularyzacja dokumentu, dokumentalizacja fabyły – Krzysztof Loska
Obraz Boga w różnych religiach i religijnych filozofiach – dr Janusz Kucharczyk_wykład
Mistrzowskie projektowanie postaci do gier – Łukasz Gromysz, Paulina Kralka_warsztaty
Taniec brzucha – Iga Zaborska_warsztaty
Sgraffito – Żywa Pracownia_warsztaty
Biżuteria z modeliny – Agnieszka Czubala_warsztaty
Frywolitki – Olga Tatiana Rostkowska_warsztaty
Chustonoszenie – Kasia Piekarczyk_warsztaty
Flowerstick – Krzyś Czarski_warsztaty
Balony – Grzegorz Szutra_warsztaty
Zabawy z gliną – Kinga Łaska / Niespodzianka! – Kasia Miernik_dzieci
Slackline – Adam Gawron_warsztaty
17.00 – 18.45
Iran – Supermocarstwa a królestwo niebieskie – Zbyszek Pawlak_wykład
Jak widzimy Iran? – warsztaty literackie wokół książek reportażowych dotyczących Iranu – Rafał Grzenia_warsztaty
Chwila niewinności (1996, M. Machmalbaf, 78 min.)_kino
Za jednego dolara – Iran – Andrzej Leks i Joanna Olbryś-Man_slajdy
Warsztaty iluminatorstwa perskiego – Barbara Bodziony_warsztaty
Nontrendo_koncert Stańczyk vs. błazenada polityczna czyli meandry trudnej ścieżki ku jawności_warsztaty
Język ciała czyli pozawerbalne sposoby komunikacji – Ciszka Żółtko_warsztaty
Makrama – Karolina Łukasik i Ela Głowacka_warsztaty
(16.45-18.45) Strefa wolnego tworzenia!
Jeep – Jagoda Klimek_warsztaty
Postawy kija – Jerzy „Solo” Kozłowski_warsztaty
Żonglerka kontaktowa – Mikołaj Kubowicz_warsztaty
Niespodzianka! – Kasia Miernik / Zabawy z gliną – Kinga Łaska_dla dzieci

19.00 – 19.20
sloTV
19.30 – 21.00
Debata: Iran kontra reszta świata – prowadzenie: Marek Kęskrawiec_debata
19.30 – 20.00
Fuego Artes – recital gitarowy_koncert
20.00 – 22.30
Straight Jack Cat, Cinemon_koncert
BILETY: do 11 IV w przedsprzedaży dostępne w Rotundzie i w Żaczku (karnet na dwa dni 25 zł). W dniach festiwalu bilety w cenie 30 zł (karnet), 20 zł na jeden dzień, a także karnety rodzinne w cenie 30 zł za jeden dzień (2 dorosłych + do 3 dzieci do 10 r. ż.).

SLOT to Stowarzyszenie Lokalnych Ośrodków Twórczych, skupiające osoby otwarte i aktywne, gotowe dzielić się tym, co mają w sobie i angażować się w działalność społeczną, kulturalną czy edukacyjną.

SLOT zajmuje się między innymi organizacją SLOT Art Festivalu (www.slot.art.pl), który obecnie jest największym festiwalem kultury alternatywnej w Polsce. Odbywa się na początku wakacji w Lubiążu pod Wrocławiem, przyciągając około 6 tysięcy osób z wielu krajów Europy. SLOT to również inicjatywy lokalne, takie jak działania gliwickiego czy krakowskiego oddziału Stowarzyszenia.

Specyfika ekipy SLOT Kraków opiera się na fascynacji krajami wschodu. Od marca 2009 roku udało się nam przeprowadzić osiem SLOT Festów, z których każdy zgromadził około 500 osób oraz wielu partnerów medialnych i programowych. Wydarzenia w ramach tych imprez odbywały się między innymi w Klubie Fabryka, Kinie Agrafka, Śródmiejskim Ośrodku Kultury i Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży, w siedzibie YMCA, II LO, w klubach Imbir i Masada oraz na Rynku Głównym, Placu Szczepańskim i Placu Wolnica. W ciągu trzech lat działalności udało nam się stworzyć w Krakowie krąg ludzi z różnych branży skupionych wokół idei SLOT-u i zaangażowanych w realizację naszych projektów.

Dodaj odpowiedź